Розвиток громад – розвиток України. Як Фонд допомагає ОТГ та ВЦА вздовж лінії розмежування будувати систему надання соціальних послуг

Не зважаючи на воєнні дії на Донбасі, з деякими відмінностями там, на підконтрольних територіях України, так само відбувається децентралізація. Щоб допомогти місцевій владі побудувати систему надання соціальних послуг, БФ «Право на захист» реалізує проєкт «Забезпечення доступу до соціальних послуг у територіальних громадах вздовж лінії розмежування».

3 грудня 2021 року в Святогірську, в рамках проєкту пройшов дводенний тренінг для громад зі сходу України. Представники п’яти громад, що розташовані на лінії розмежування, навчалися розробляти місцеві програми розвитку соціального спрямування та подавати заявки на конкурс проєктів Державного фонду регіонального розвитку. Це Мар'їнська міська військово-цивільна адміністрація, Гірська об'єднана територіальна громада, Нижньотеплівська сільська об'єднана Громада, Сартанська територіальна громада та Світлодарська міська військово-цивільна адміністрація.

Два дні наші фахівці розповідали про:

  • стадії розроблення та виконання цільових програм; 
  • як розподіляють і використовують субвенції з державного бюджету;
  • алгоритм дій для залучення державного фінансування;
  • державну політику регіонального розвитку;
  • детальний опис проєкту;
  • загальні принципи бюджету проєкту та ін.

Також представники громад на тренінгу написали власні проєкти. А ще поділилися з нами своїми думками та враженнями.

Щиро дякуємо учасникам тренінгу за такі теплі слова!

У наступному 2022 році бажаємо Вам реалізувати всі подані проєкти!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: