На жаль, за вашим запитом нічого не знайдено, ви можете пошукати інше ключове слово, або звернутись до нас із вашим запитанням через форму зворотнього зв’язку
11 лютого 2021
Наприкінці 2019 року монітори БФ «Право на захист» зустрілися з Галиною в одному з селищ на Донеччині. Весь цей час єдиним її документом був паспорт УРСР, який не вважається юридичним підтвердженням особи та її статусу.
Галина родом з Криму. У 2000 році вона переїхала в Донецьку область. В додаток, вона мала проблеми з опорно-руховим апаратом, через що її мобільність була суттєво ускладнена.
Відповідно до Закону України «Про громадянство» Галина є громадянкою України. В її радянському паспорті була відмітка про зареєстроване місце проживання у Криму станом на 24 серпня 1991 року. Щоправда, український паспорт вона ніколи не отримувала. Спочатку не було бланків паспортів для обміну, а потім просто забула про потребу.
У Галини навіть було радянське свідоцтво про народження, щоправда, в незадовільному стані. Наявність оригінала такого свідоцтва є обов’язковою вимогою для звернення на отримання паспорта громадянина України вперше. Жінка намагалася самотужки отримати паспорт та поновити свідоцтво про народження в ДМС, але безуспішно.
Адвокат БФ «Право на захист» отримав повторне свідоцтво про народження та підготував усі необхідні документи. Але потім почалася проблема з отриманням талона до електронної черги в міграційній службі. Вільного часу для запису не було взагалі. Навіть опівночі неможливо було отримати талон для оформлення національного паспорта. Довелося чекати понад місяць, аби отримати талон. Раптово виникла нова проблема – почався карантин. Всі записи в електронній черзі було скасовано.
Пізніше адвокат отримав новий талон до ДМСУ. Коли ж Галина приїхала з усіма необхідними документами та двома свідками, їй знову відмовили. Виявилося, що Державна міграційна служба має отримати погодження керівництва для оформлення паспорта громадянина України в таких складних випадках.
Третя спроба з отриманням талона до електронної черги зайняла близько місяця. Враховуючи віддаленість проживання Галини від міста Бахмут, де знаходиться міський відділ ДМСУ, а також стан її здоров’я, ця спроба стала серйозним випробуванням. На щастя, на початку листопада 2020 року, коли жінка знову приїхала до міграційної служби у супроводі монітора та адвоката БФ «Право на захист», її документи прийняли до розгляду та провели процедуру встановлення особи за участю двох свідків.
В результаті, у січні 2021 року Галина нарешті отримала свій новий паспорт та змогла звернутися за оформленням пенсії. Більш ніж рік – це час, який довелося чекати Галині (ім’я змінене) для того, щоб нарешті отримати паспорт громадянина України.
Читайте також: