ДІАЛОГИ. Підсумки проєкту із налагодження взаєморозуміння на Донбасі

У 2019 році БФ «Право на захист» запустили складний і водночас важливий проєкт – «Діалоги». Його головною метою стала актуалізація питань, з якими щодня впродовж майже семи років конфлікту стикаються мешканці підконтрольної та непідконтрольної уряду України території Донецької та Луганської областей.

Для того, щоб такі зустрічі були безпечними, комфортними й конструктивними, ми долучили до проєкту фасилітаторів  – незаангажованих модераторів, що слідкують за дотриманням правил і не дають можливості перевести комунікацію в деструктивне русло. Діалоги третього рівня були проведені у 2019 році. Тоді учасники обговорювали гострі проблеми, способи досягнення компромісу, а також бачення спільного майбутнього і можливості примирення.

У 2020 році відбулося 10 зустрічей на експертному рівні, до яких долучилися 8 спеціалістів у сфері екології. Учасники обговорювали екологічну ситуацію в Донецькій і Луганській областях та найбільш актуальні питання, а саме: затоплення шахт, просідання ґрунтів, викиди небезпечного газу з шахт.

Результатом другого етапу діалогового проєкту стала розробка спільної резолюції з рекомендаціями щодо дій з обох боків лінії розмежування для запобігання екологічній катастрофі. Спільно вироблений в межах проєкту БФ «Право на захист» документ використовуватиметься в адвокаційній діяльності і буде відправлений в усі державні структури та інстанції, сфера діяльності яких включає екологічні питання.