Скільки грошей можна перевозити через КПВВ

29 грудня 2020

50 тисяч гривень власних коштів. Саме стільки готівки можна перевозити через лінію розмежування. І хоча закон не обмежує громадян у транспортуванні грошей територією України, проблеми час від часу все ж виникають.

Тож звідки взялися обмеження?

14 липня 2020 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України було видало Наказ № 52 «Про затвердження Переліку й обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей» (Далі — Наказ). Його норми обмежують суму готівки, яку дозволено перевозити в напрямку НПУТ, а також вивозити на підконтрольну територію (ПУТ).

Сума готівкових коштів, які перевозяться з НПУТ, не має перевищувати 50 тис. грн. Жодних пояснень прикордонникам про походження цих грошей надавати не потрібно. Якщо ж сума перевищує 50 тис. грн, необхідно погоджувати їхнє переміщення із представниками координаційного центру.

Перевозити готівку в напрямку НПУТ можна в сумі, що не перевищує 50 тис. грн також без документів, що підтверджують походження цих грошей. 

Якщо ви перевозите готівку в іноземній валюті, наприклад, у доларах США або євро, то ця сума не має перевищувати встановлених обмежень за курсом НБУ на день перевезення.

Отже, якщо вам треба перевезти готівкові гроші в сумі, що перевищує встановлені обмеження, заздалегідь подбайте про необхідні документи, які підтверджують походження грошей, а якщо необхідно вивезти з непідконтрольної уряду України території готівку сумою понад 50 тис. грн, завчасно зверніться до координаційного центру за отриманням відповідного дозволу.

У разі виникнення додаткових запитань або, якщо ви потребуєте безоплатної юридичної допомоги з питань перевезення готівки через лінію розмежування, звертайтеся на гарячу лінію БФ «Право на захист»:

Lifecell: +380935075090

Vodafone: +380995075090

Kyivstar +380685075090

А у святкові та вихідні дні ви можете швидко й безкоштовно дістати найактуальнішу інформацію і відповіді на всі запитання у чат-ботах «Юридичний порадник для ВПО»: