З 16-ти років з радянським паспортом. Історія Івана

Іван народився наприкінці 1960-х років у Донецькій області (в той час — Українська РСР). Там він навчався у школі-інтернаті. Після закінчення школи Іван вступив до професійно-технічного училища.

Досягнувши 16 років, Іван отримав паспорт зразка СРСР, виданий за місцем проживання. Все життя чоловік мешкав на території України разом зі своєю родиною, працював в одному з селищ Донецької області та не виїжджав з України аж до 2002 року.

Саме тоді стала актуальною потреба у заміні паспорту, адже коли Іван повернувся потрібно було оформити паспорт громадянина України, оскільки паспорти  громадян України, оформлені з використанням бланків колишнього Радянського Союзу були дійсними лише до 1 січня 2005 року.

Коли чоловік звернувся до відділу Державної міграційної служби для отримання паспорта громадянина України йому було відмовлено у зв’язку з тим, що не було встановлено його належності до громадянства України. Крім того, Іван втратив оригінал свідоцтва про народження та не міг його самостійно отримати через відсутність дійсних документів.

Згодом, Іван втратив і свій єдиний радянський паспорт.

У серпні 2019 року Іван звернувся до Слов'янського офісу БФ «Право на захист». Після детального вивчення справи, адвокатом було поновлено свідоцтво про народження та спрямовано до суду заяву про встановлення факту постійного проживання Івана на території України станом на 24 серпня 1991 року та станом на 13 листопада 1991 року.

Влітку 2020 року, після отримання рішення суду, що встановлює вищевказаний факт Іван звернувся до відділу ДМС для реєстрації його громадянином України. Через карантин це зайняло більше часу, ніж зазвичай. В період очікування на рішення суду Іван отримав травму руки, а через відсутність паспорта він мав труднощі з отриманням доступу до медичної допомоги.

Одразу після отримання довідки про реєстрацію громадянином України, Іван нарешті мав можливість звернувся за оформленням паспорта громадянина України в січні 2021 року. 3 березня 2021 року він вже тримав у руках довгоочікуваний паспорт.

Читайте також: