Змінити законодавство – допомогти людям. Як Фонд співпрацює з ВЦА заради вирішення проблем селищ поблизу лінії розмежування

29 листопада 2021

У попередній публікації від 22 листопада 2021 про зустріч працівниці БФ «Право на захист» Марини Попік з керівництвом Світлодарської міської ВЦА Донецької області йшлося про приміщення ФАПу в смт Зайцеве, яке знаходиться на балансі органу місцевого самоврядування, який розташований на ТОТ. Така сама проблема спостерігається й у Луганській області, а саме в селах Трьохізбенка і Кримське. Як наслідок, подекуди відповідні органи державної влади позбавлені можливості забезпечити належне електро-, водопостачання, опалення, обладнання тощо. Також за такої ситуації утрудненою є можливість отримувати допомогу від міжнародних гуманітарних організацій. 

Вирішенням зазначеної проблеми було б прийняття проєкту ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих відносин з використання комунального майна» № 3996. Цим законопроєктом пропонується закріпити в законодавстві право відповідної місцевої ради або ВЦА приймати в комунальну власність територіальної громади об’єкти комунальної власності без прийняття рішення про передачу таких об’єктів органом місцевого самоврядування, що перебуває на ТОТ.

Цей законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді України ще 20 серпня 2020 року, і лише в 2021 році його було включено до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (вересень 2021 року - січень 2022 року). Зазначений законопроект належить до питань, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії.

З огляду на нагальність вирішення вказаної проблеми, БФ «Право на захист» звернулося до Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Наталухи Д. А. та заступника Міністра розвитку громад та територій України Негоди В. А. з проханням докласти зусиль для негайного прийняття законопроєкту № 3996. Також БФ «Право на захист» уніс пропозицію до вказаного законопроєкту, за якої вищезазначене рішення місцевої ради чи ВЦА приймалося б за погодженням обласної ради з метою дотримання Конституції України та Європейської хартії місцевого самоврядування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: