Зробити пожертву
Укр / Eng
10.06.21

Внаслідок обмежень на перетин лінії розмежування, тисячі людей були позбавлені можливості реалізації основних потреб: отримання пенсій, соціальних виплат, свідоцтв про народження та смерть; відвідування членів сім’ї та доступу до власного майна; дехто був відрізаний від місця постійного проживання.

Тож багато мешканців непідконтрольної уряду України території (НПУТ) наважуються їхати на підконтрольну територію через Російську Федерацію, перетинаючи російсько-український кордон через міжнародні контрольні пункти пропуску «Мілове» та «Гоптівка». Така поїздка, звісно, займає більше часу ніж перетин лінії розмежування, потребує додаткових витрат на транспорт та у багатьох випадках – сплати штрафу за незаконний перетин кордону.

Команда БФ «Право на захист» підготувала звіт «В обхід лінії розмежування: інформація щодо переміщення мешканців НПУТ через Російську Федерацію». Він ґрунтується на інформації щодо умов перетину кордону та труднощів,
з якими стикалися мешканці НПУТ. Інформація була зібрана на двох прикордонних пунктах під час інтерв’ю з представниками Держприкордонслужби України (ДПСУ), людьми, що перетинають прикордонні пункти, та спостережень під час моніторингових візитів протягом квітня та травня 2021 року.

Звіт доступний українською та англійською мовами.