У березні 2014 року Ірина разом з сином покинула свій будинок у Євпаторії та переїхала до м. П’ятихатки. Вірячи у те, що ситуація у Криму є тимчасовою і незабаром все налагодиться, жінка все ж домовилася з господинею квартири, яку вона винаймала, про реєстрацію.
«Побоювалася втратити право на одержання аліментів, – розказує Ірина. – Крім того, не хотіла мати проблеми через відсутність реєстрації на території України, або навіть втратити громадянство України».
Але на прохання господині квартири у жовтні минулого року жінка знялася з реєстрації.
Час ішов, ситуація у Криму не мінялася і на деякий час Ірина була змушена поїхати до Євпаторії, щоб вирішити особисті питання. А у квітні 2016 року вона з сином остаточно переїхала до м. П’ятихатки , зареєструвалася за новою адресою, де винаймала житло, аби оформити дитину до школи та офіційно працевлаштуватися.
Коли жінка звернулася до Управління соціального захисту П’ятихатського району Дніпропетровської області з заявою про видачу довідки про взяття на облік, листами від 04.02.2016 року, 13.07.2016 року і 20.07.2016 року їй було відмовлено з посиланням на те, що вона зареєстрована у м. Пятихатки та не має права отримати статус ВПО.
Вважаючи дії УПСЗН протиправними, Ірина звернулася до юристів Дніпровського офісу БФ «Право на захист» з метою складення позовної заяви та оскарження незаконних дій співробітників УПСЗН П’ятихатського району Дніпропетровської області.
Юристами оперативно була складена позовна заява, зібраний пакет документів та подано до суду. Зважаючи на те, що матеріальний стан жінки не давав їй змоги сплатити судовий збір у розмірі 551,20 грн, юристи склали також клопотання про звільнення ВПО від сплати судового збору (http://reyestr.court.gov.ua/Review/59825165).
Суддя П’ятихатського районного суду звільнив переселенку від сплати судового збору та у скороченому провадженні розглянув справу. Так, 02.09.2016 року було винесено Постанову (вступила в законну силу 13.09.2016 року – http://reyestr.court.gov.ua/Review/60858448), якою було визнано протиправним та скасовано рішення Управління соціального захисту населення П’ятихатської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про відмову у взятті на бенефіціара БФ «Право на захист», як внутрішньо переміщеної особи, та зобов’язано Управління взяти бенефіціара на облік як тимчасово переміщеної особи, включити її до реєстру внутрішньо переміщених осіб, та видати довідку про підтвердження статусу внутрішньо переміщеної особи.
БФ «Право на захист» наголошує: для отримання безоплатної правової допомоги із будь-яких питань, пов’язаних із внутрішнім переміщенням, переселенцям, що проживають у Дніпрі та області, слід звернутися до офісу БФ «Право на захист» за телефоном +38 (050) 103 56 68, або прийти особисто за адресою: вул. Полігонна, 10-Б, офіс 40.
Графік роботи: пн – пт з 9:00 до 18:00.[/vc_column_text]
[/vc_column_text]