Грошова допомога від БФ "Право на захист" у партнерстві з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії (FCDO, UK)

⚠️ Увага! Реєстрацію на цю грошову допомогу ЗАВЕРШЕНО.

Актуальні програми грошової допомоги

Програма надання грошової допомоги цивільному населенню, що постраждало від воєнних дій після 24 лютого 2022 року реалізується в партнерстві з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії (FCDO, UK).

Основними бенефіціарами є внутрішньо переміщені особи (ВПО) та люди, що постраждали від війни.

Загальна сума допомоги становить 6660 грн на кожного члена родини.

РЕГІОНИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

За погодженням з урядом та гуманітарними організаціями, збирання даних для включення у програму грошової допомоги від філія організації «Людина в біді» в Україні буде проводитися у таких областях:

  • Харківська
  • Хмельницька

Особи, що проживають у цих регіонах та відповідають критеріям програми можуть бути зареєстровані у програмі допомоги.

Хто може отримати допомогу?

⚠️ Зареєструватись можуть виключно громадяни України, що мешкають у громадах, де здійснюється збір даних на отримання грошової допомоги!

Аби допомога надавалася тим, хто її більше потребує, до цільової аудиторії проєкту застосовуються критерії відповідності умовам програми, що є інструментом визначення осіб, які найбільше потребують отримання багатоцільової грошової допомоги та визначаються в рамках домогосподарства.

Критерії відповідності, що дають право зареєструватись на грошову допомогу:

✅ Якщо особа НЕ реєструвалася та НЕ отримала фінансову допомогу в розмірі 2220 грн на особу на місяць від іншої гуманітарної організації;

✅ Якщо особа реєструвалася чи отримала фінансову допомогу в розмірі 2220 грн на особу на місяць від іншої гуманітарної організації (НЕ від Благодійної організації "Благодійний Фонд "Право на захист") ДО 1 грудня 2022 року

✅ А також належать до однієї з наступних категорій:

1️⃣ Домогосподарства з ВПО, які були переміщені протягом останніх 30 днів;

2️⃣ Домогосподарства з ВПО, що перемістились більше ніж 30 днів тому, але не раніше 24 лютого 2022 року, та мають дохід менше 5400 грн на особу на місяць (протягом останніх 3 місяців) та відповідають хоча б одному з критеріїв вразливості:


2.1. Домогосподарство ведеться однією особою (включаючи як чоловіків, так і жінок);
2.2. Домогосподарства з літніми членами (55 років і старше);
2.3. Домогосподарства з двома й більше дітьми;
2.4. Домогосподарства з людьми з інвалідністю;
2.5. Домогосподарства з вагітною жінкою та/або з дітьми до 2-х років.

3️⃣ Домогосподарства, які постраждали від обстрілу: сім’ї, що втратили чи мають пошкоджене житло та засоби до існування (пошкоджений/втрачений магазин, ферма, худоба);

4️⃣ Домогосподарства, що проживають у громадах розташованих на відстані до 30 км від лінії фронту (Харківська область) ;

5️⃣ Домогосподарства, що проживають у громадах, де наявні серйозні перебої з водопостачанням, електрикою, мережевим (телефонним) покриттям і газом, які спостерігалися більше 12 годин на день щодня для більшості населення громади;

6️⃣ Домогосподарства, що проживають у громадах, які нещодавно доступні або внесені до списку для обов’язкової евакуації;

7️⃣ Домогосподарства, що проживають у громадах, які зазнали більше 8 обстрілів (принаймні один раз на добу, протягом 8 днів), або у населених пунктах, які зазнали принаймні один інцидент обстрілу за останні 14 днів. 

ПРОЦЕС ЗБОРУ ДАНИХ

Для отримання допомоги бенефіціар повинен підписати заяву з проханням надати багатоцільову грошову допомогу та декларацію про склад домогосподарства, яке відповідає критеріям програми. Бенефіціари своїм підписом підтверджують, що домогосподарство до якого вони належать, відповідає критеріям відповідності умовам програми й усі вказані бенефіціари належать до одного домогосподарства.

Перелік основних документів, необхідних для реєстрації на отримання грошової допомоги

  • Підписана заява з проханням надати багатоцільову грошову допомогу;
  • Заповнена декларація про склад домогосподарства, підписана всіма членами домогосподарства;
  • Паспорт громадянина/-ки Україна зразка 1994 року (у форматі книжки) або у форматі ID-картки з витягом про місце реєстрації особи, а в разі відсутності — паспорт громадянина України для виїзду за кордон з витягом про місце реєстрації особи;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) усіх членів домогосподарства (включно з малолітніми дітьми);
  • Рекзвізити дійсного міжнародного номера банківського рахунку IBAN гривневої картки українського банку для отримання виплат (див. Рекомендації щодо безпеки банківських даних);
  • Документи, що посвідчують відповідність критеріям реєстрації (свідоцтво про народження дитини / дітей, довідка ВПО, посвідчення / медична довідка у разі інвалідності, документи, що підтверджують пошкодження майна та право власності на нього тощо).

Перелік додаткових документів, які підтверджують відповідність критеріям реєстрації

Бенефіціар може бути зарахований на отримання фінансової допомоги за відповідності критеріям програми та за умови наявності всіх необхідних документів, а також за умови особистої присутності в пункті реєстрації всіх членів домогосподарства, яке реєструється.

Під час реєстрації документи будуть відскановані з метою підтвердження відповідності домогосподарства та осіб критеріям реєстрації.

Уся надана інформація є конфіденційною і буде занесена в базу даних БФ “Право на Захист”. Надаючи свої персональні дані, особа надає згоду на їх обробку та передачу даних постачальнику фінансових послуг з метою отримання грошової допомоги.

ВИПЛАТА ДОПОМОГИ

Грошова благодійна допомога виплачуватиметься одноразово відразу за 3 місяці на банківський рахунок кожному зареєстрованому члену домогосподарства окремо на його ІНДИВІДУАЛЬНИЙ рахунок.

Кошти для неповнолітніх , неповносправних, недієздатних осіб, чиї інтереси представляють інші - отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники, повірені особи тощо) за наявності відповідних документів.

Час з моменту першого візиту бенефіціару до моменту виплати йому грошової допомоги складає до 8 тижнів.

Якщо довідка отримана в іншій області, то її треба поновити в органі соцзахисту області, де особа проживає в даний час (де здійснюється реєстрація)

Де подати заявку?

Адреса: м. Хмельницький, вул.Героїв Майдану, 28

Графік роботи: 09:00-18:00

? А також мобільні групи по області.

Актуальна інформація та розклад мобільних груп в телеграм каналі: https://t.me/pinkhm

Актуальна інформація та розклад мобільних груп в телеграм каналі: https://t.me/pinkharkiv