Безоплатні послуги для осіб з онкологічними захворюваннями

Війна докорінно змінила надання онкологічної допомоги українцям у 2023 р. Провідні українські онкологи вважають, що в післявоєнний період Україні варто очікувати зростання кількості онкологічних діагнозів. Це буде спричинено недостатньою діагностикою під час війни.

У 2020 році Україна була на 2 місці в Європі за темпами поширення раку. Понад мільйон українців хворів на різні форми раку. Одна із причин — пізнє виявлення хвороби та дороговартісне лікування

Програма медичних гарантій (ПМГ) — це перелік медичних послуг, які гарантовані державою для пацієнта на безоплатній основі. Скористатися цією програмою може кожен громадянин України.

В 2023 році ПМГ включає 39 пакетів медичних послуг, в тому числі радіологічне та хіміотерапевтичне лікування та супровід дорослих і дітей з онкологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Наші правові аналітики проаналізували наявні в Україні безоплатні послуги для осіб з онкологічними захворюваннями та створили пам'ятку. З неї ви дізнаєтесь:

  • що включає безоплатна медична допомога пацієнту, який має онкологічне захворювання;
  • що необхідно мати, щоб отримати безоплатно медичні послуги;
  • куди звертатися, якщо ваші права було порушено.

bezoplatni_poslugy_onkologiya

Завантажити пам'ятку ви можете тут: