БФ «Право на захист» взяв участь у Форумі громадянського суспільства «Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України»

30 травня в Києві відбувся Форум громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. Він об’єднав десятки експертів, активних громадських діячів, представників благодійних та громадських організацій, волонтерських ініціатив з метою відшукати ефективні рішення для відновлення та модернізації нашої держави. Всього участь у форумі взяли близько 3000 людей.

БФ “Право на захист” також взяв участь в події. Ксенія Гедз, координаторка з питань адвокації та Анастасія Бурау, заступниця координаторки з питань адвокації виступили спікерками в секції “Повоєнне відновлення: як вирішити житлові проблеми постраждалих”.

Вирішення житлових проблем населення, що постраждало від збройної агресії РФ, на сьогодні залишається одним з найбільш актуальних питань, що потребує першочергової уваги як з боку влади, так і суспільства в цілому. Внаслідок воєнних дій мільйони українців втратили свої домівки й були змушені шукати прихистку в інших регіонах або ж за кордоном. Масштабних руйнувань зазнала інфраструктура країни.

За даними KSE Institute, станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення, склала 143.8 млрд доларів США. Багато людей продовжує перебувати в МКП, які досі не мають належного законодавчого регулювання та в багатьох випадках не можуть запропонувати гідні умови проживання. Особливо гостро це питання постає для людей з інвалідністю, літніх людей та дітей, які можуть потребувати стороннього догляду та спеціальних умов проживання та доступу до приміщень МКП.

В рамках секції наші експертки обговорили:

  • основні житлові проблеми населення, що постраждало від збройної агресії РФ;
  • поділилися своїм баченням того, якими мають стати “ідеальні”шляхи вирішення таких проблем;
  • окреслили практичні кроки задля досягнення бажаних результатів.

Крім цього, під час секції правова аналітикиня БФ “Право на захист” Анастасія Коряченко розповіла про іноземний досвід забезпечення житлових прав ВПО.

Також у форумі взяла участь Наталя Проскуренко, координаторка з питань соціальної згуртованості БФ “Право на захист”. Під час вільної дискусії вона познайомила гостей заходу із класифікацією конфліктів у громадах, окреслила їхні причини й наслідки. Говорили, зокрема, про інструменти, що можуть посилити соціальну згуртованість і порозуміння в громадах та подолати суперечки.

Дякуємо команді Isar Ednannia та партнерам-організаторам за проведення заходу!