БФ «Право на захист» оголошує конкурс мінігрантів на створення й розповсюдження креативних матеріалів про явище безгромадянства та осіб без громадянства

Приймання заявок на грантовий конкурс подовжено! Встигніть взяти участь та подати свою пропозицію до 31 грудня 2023 року.

Уявіть, що ви можете створити матеріали, які вплинуть на суспільну думку, збільшать обізнаність у темі безгромадянства й змінять життя таких людей на краще. БФ «Право на захист» оголошує грантовий конкурс для креаторів, журналістів, контент-мейкерів тощо з можливістю отримати 110 тис. грн на реалізацію своєї ідеї.

Переможці мають створити й розповсюдити матеріали (публікації, трансляції в етері, відео, подкасти тощо) на тему безгромадянства й про осіб без громадянства. За результатами конкурсу ми оберемо ТРИ найкращі, на нашу думку, пропозиції.

Переможець конкурсу грантів має на заданий бюджет створити й поширити креативні матеріали згідно з поданою на конкурс концепцією. Мета — привернути увагу якомога більшої кількості людей до проблеми безгромадянства в Україні.

керівниця напряму правової допомоги особам без громадянства Софія Кордонець

«Особи без громадянства — це члени суспільства, які, на жаль, лишаються непоміченими. А тема безгромадянства невідома для більшості людей та навіть державних органів. Ми очікуємо, що матеріали, які будуть створені в межах цього конкурсу, зможуть привернути увагу до таких людей та їхніх проблем. А ця кампанія загалом допоможе у майбутньому покращити становище осіб без громадянства та викорінити безгромадянство».

Обидва компоненти (створення матеріалів і їх просування) мають бути включені в конкурсну пропозицію. Наприклад, це може бути серія статей у ЗМІ, короткі відео для соціальних мереж, співпраця з лідерами думок, соціальні ролики й план їх розповсюдження серед пабліків, подкасти на популярних майданчиках, вистави, фотовиставки тощо про безгромадянство й осіб без громадянства в Україні.

У переможців буде можливість поспілкуватися з експертами напряму правової допомоги особам без громадянства БФ «Право на захист» та особами без громадянства. А також залучити їх до реалізації своєї ідеї. 

Хто може взяти участь? 

 • журналісти, медіамайданчики, відеомейкери, креативні й SMM-агенції, контент-мейкери, лідери думок тощо.

Ми не обмежуємо список учасників, адже для нас важливий креативний підхід до висвітлення теми безгромадянства й створення матеріалів, які привернуть увагу суспільства до осіб без громадянства.

Вимоги до учасників: 

 • має зареєстровану юридичну особу або фізичну-особу підприємця зі спрощеною системою оподаткування (ФОП 3 групи);
 • можливість гарантованого поширення/розміщення матеріалу серед цільової аудиторії (аудиторія в Інтернеті/ традиційних ЗМІ / соціальних мережах);
 • досвід у розробленні й розповсюдженні матеріалів на соціальну тему;
 •  потенціал для розробки матеріалів: відповідна освіта та навички; вільний час для створення матеріалів; необхідне технічне обладнання;
 • чіткий опис ідеї щодо розробки матеріалу на тему осіб без громадянства. 

Як взяти участь? 

Щоб узяти участь у конкурсі, потрібно заповнити Google-форму за посиланням нижче. 

Перейти на Google-форму

До неї також треба додати заповнену конкурсну заявку з описом пропонованого матеріалу / проєкту, стратегії його поширення, календарного плану тощо. Завантажити її можна за цим посиланням: 

Завантажити конкурсну заявку

Період подання пропозицій із 20 листопада до 31 грудня. Надіслати її потрібно не пізніше 31 грудня до 23.59.

На реалізацію своїх ідей учасники матимуть 2 місяці (якщо вам потрібно більше часу, просимо вказати це у своїй заявці).

Наша конкурсна комісія обере 3 переможців, кожен із яких отримає грант у сумі 110 тис. гривень на реалізацію свого мініпроєкту.

Результати конкурсу ми оголосимо до 17 січня 2024 року. Усі претенденти отримають повідомлення про рішення комітету в письмовому вигляді, а саме електронним листом, що відправляє працівник/ця Фонду.

Хто такі люди без громадянства?

Особа без громадянства — це людина, яка не є громадянином жодної країни та часто не має паспорта і жодних інших документів. За підрахунками УВКБ ООН, в Україні проживає близько 35 тис. таких людей. У зв'язку з війною їхня кількість може значно зрости. Через те, що особи без громадянства не мають паспорта, вони стикаються з безліччю труднощів: не можуть укласти декларацію з лікарем, офіційно оформити батьківство, шлюб чи навіть відкрити рахунок у банку.

Категорії людей, які найчастіше стикаються з безгромадянством:

 • громадяни колишнього Радянського Союзу, що не обміняли паспорт після розпаду СРСР;
 • іноземці, що втратили громадянство країни походження;
 • бездомні особи;
 • особи, що відбували покарання;
 • роми, особи, чиє народження вчасно не було зареєстровано компетентними органами влади;
 • особи, що з незалежних від них причин, не можуть відновити паспорт громадянина України або іншої держави.

БФ «Право на захист» надає особам без громадянства безоплатний юридичний супровід із кінцевою метою підтвердження належності до громадянства України / іншої країни або набуття громадянства й отримання паспорта.

Більше прочитати про осіб без громадянства й безгромадянство, можна на сторінці напряму правової допомоги ОБГ на нашому сайті:

Читати більше про напрям правової допомоги особам без громадянства 

Контакти для зв'язку з нами: 

Якщо у вас виникли питання, просимо писати на цю електронну пошту: 

[email protected]

Більш детально про вимоги та оцінювання учасників можна прочитати за посиланням нижче. 

Детальніше про вимоги та оцінювання учасників