БФ «Право на захист» провів Інформаційний Форум «Де ми перебуваємо? Що зробили? Куди прямуємо?».

15 грудня 2023

«Ми всі розуміємо, що про інтеграцію ВПО в громади, до яких вони перемістились і де вже проживають тривалий час, дуже важливо говорити саме зараз. Про внесок кожної громади в процес інтеграції та про підтримку цих важливих ініціатив громадськими організаціями, благодійниками й міжнародними партнерами — також», — наголосила Наталія Шевченко, керівниця регіонального Вінницького офісу БФ «Право на захист».«Нам, як правозахисникам та гуманітарним фондам, важливо сприяти й надавати всебічну підтримку ВПО. Важливо, щоб вони не відчували себе чужинцями “не у своїй громаді, місцевості, культурі”, а знали, що мають змогу реалізувати себе як кваліфікованих фахівців і знайти своє місце в громаді, тож потребують лише слів підтримки та поштовху у відповідному напрямку».

Саме тому моніторингова команда Вінницького офісу БФ «Право на захист» організувала й провела Інформаційний Форум за підтримки Ладижинської міської територіальної громади «Де ми перебуваємо? Що зробили? Куди прямуємо?».

Представники партнерських організацій УВКБ ООН, МОМ, Міжнародного фонду «Acted», регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого з прав людини у Вінницькій області розказали про реалізовані у 2023 році проєкти й активності, метою яких були соціалізація та інтеграція ВПО в громаду. Окрім того, вони поділилися планами на наступний рік 

Виконувач обов’язків голови Ладижинської міської ради й заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради презентували своє бачення плану розвитку громади разом із внутрішньо переміщеними особами, які є неабияким  ресурсом для цього:

«Ми допомогли громаді у створені Ради ВПО та поділилися досвідом створення Фонду тимчасового житла, залучили партнерські організації, у яких проєкти націлені на вирішення довгострокових рішень».

На Форум були також запрошені ВПО, яким уже вдалось інтегруватися в громаду. Вони поділилися своїм досвідом та успішно реалізованими кейсами, чим надихнули й мотивували інших переселенців не втрачати віру у свої сили, ставити перед собою мету й обов’язково йди до неї. Тим паче можливості для цього надає Ладижинська ТГ, упроваджуючи конкурси підтримки малого бізнесу й надаючи квоти для ВПО.

Усі учасники Форуму наголосили про користь заходів такого рівня,  важливість комунікації, співпраці й обміну досвідом. А фахівці з моніторингу вже мріють провести такі заходи в інших активних громадах Вінницької області.