Надія Ковальчук взяла участь у Конференції з питань відновлення України у Берліні

13 червня 2024

У Берліні пройшла Конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference — URC2024). Цьогоріч слоганом події стали слова: «Об'єднані у захисті. Об'єднані у відновленні. Сильніші разом».

Надія Ковальчук, програмна директорка БФ «Право на захист» взяла участь у конференції. Разом із низкою партнерських організацій було зроблено заяву щодо забезпечення житлових прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення.

«Мільйони українців втратили житло, їм немає куди повернутися. Більшість із них не зможе розв’язати житлове питання самостійно — літні люди, багатодітні сімʼї, одинокі батьки, люди з інвалідністю… Рано чи пізно може постати питання: чи залишатися за таких обставин в Україні? Ми говорили про необхідність створення соціального житла для вразливих категорій населення. У людей має бути гідне житло, їхній власний дім», — зазначила Надія Ковальчук.

Житлова криза, загострена війною, створює складну ситуацію і вимагає як короткострокових, так і довгострокових стратегій. Для її розв'язання необхідно розробити різноманітні рішення з урахуванням конкретних потреб, можливостей і вразливостей, а саме:

  •  забезпечення належних умов у місцях тимчасового проживання;
  • створення системи соціального житла для ВПО;
  • розширення фінансових механізмів придбання доступного житла;
  • подальший розвиток механізму компенсації за зруйноване або пошкоджене внаслідок війни в Україні житло, зокрема збільшення обсягів його фінансування.

Ключова мета Конференції з питань відновлення України — консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. 

У заході взяли участь лідери урядів низки країн, представники міжнародних організацій, бізнесу, громадянського суспільства, керівники органів місцевого самоврядування для напрацювання рішень, що дадуть змогу подолати чисельні виклики, перед якими постає Україна сьогодні.