Дайджест моніторингової служби БФ «Право на захист» (серпень)

Монітори БФ «Право на захист» без перебільшення, універсальні спеціалісти. Ми щомісяця розповідаємо вам про найяскравіші історії та події, що сталися з нашими колегами у дайджесті моніторингової служби. Що цікавого трапилось протягом серпня — читайте далі.

Сприяємо інтеграції ВПО

Під час засідання Координаційної ради з питань ВПО в Чернівцях монітори Фонду ініціювали створення робочих груп щодо включення переселенців в місцеву Програму «Захист» та з питань комунального транспорту. Вони розробили проєкт змін до місцевої програми, винесли їх на обговорення, наразі проєкт на узгодженні ОВА.

Екстрене реагування

Після обстрілу Чернігова 19 серпня співробітники Фонду чергували в штабі Чернігівської ОВА, щоб оперативно допомогти постраждалим від ракетного обстрілу. Наші колеги також обійшли кожну квартиру в будинках, що постраждали від вибухів, зафіксували інформацію про пошкодження та надали мешканцям необхідну допомогу.

Відстоюємо інтереси ВПО

Монітори Київського офісу допомогли переселенці, у якої пошкоджено будинок, подати заяву про знищене майно. Жінка не мала смартфона, тому не могла зробити це самостійно. У місцевому ЦНАПі їй спочатку відмовили з реєстрацією заяви через технічні негаразди в системі. Однак, після супроводу моніторки Фонду та додаткових пояснень, працівники ЦНАПу подали заяву від імені жінки.

Продовжуємо роботу над темою тимчасового житла

Монітори активно ведуть просвітницьку діяльність в громадах щодо тимчасового житла для ВПО. Організовують заходи та семінари для представників місцевої влади за участі юристів Фонду. Так, у Вінницькій області ще в одній громаді прийняли Положення про фонд тимчасового житла та порядок формування черги.

Сприяємо працевлаштуванню

Монітори Львівського офісу спільно з місцевим підприємством проводять виїзди до прихистків, розказують про актуальні вакансії, організовують екскурсії виробництвом для переселенців. Так, двоє жінок ВПО одразу зацікавилися можливим працевлаштуванням та після екскурсії пройшли співбесіду.