Дайджест моніторингової служби БФ «Право на захист» (жовтень)

Монітори БФ «Право на захист» без перебільшення, універсальні спеціалісти. Вони не лише найчастіше першими знайомляться з вами, коли ви потребуєте допомоги фонду, а й самі сприяють розв’язанню багатьох проблем. Тому ми щомісяця розповідатимемо вам про найяскравіші історії та події, що сталися з нашими колегами в дайджесті моніторингової служби. Отже, що цікавого трапилось протягом жовтня — читайте далі.

Продовжуємо сприяти житловим рішенням.

У жовтні моніторингові групи БФ «Право на захист» продовжили роботу над темою тимчасового житла для ВПО в Чернівецькій і Вінницькій областях. Монітори активно просували ці питання на зустрічах з лідерами громад і ключовими стейкхолдерами, організовували заходи й семінари для представників місцевої влади за участі юристів Фонду. За підсумком 5 громад прийняли рішення про створення фонду тимчасового житла, а інші зараз у процесі розроблення документів.

Сприяємо доступу до медичної допомоги.

Важкохворий переселенець тривалий час проживав у місцевій лікарні Івано-Франківської області. Він потребував складної операції в обласній лікарні, однак через брак вільних ліжок, чоловіка туди не переводили. Дізнавшись про цю ситуацію, монітор Фонду відвідав заклад і поговорив із лікарями. Незабаром місце для чоловіка знайшли.

Підтримуємо обмін досвідом між громадами.

На запит від громад ми організували вебінар на тему «Житлові рішення для ВПО». На заході обговорили: питання створення фондів тимчасового житла для ВПО й формування черги; де шукати фінансування; програми та критерії міжнародних організацій щодо житлових можливостей для ВПО; альтернативні способи розв’язання житлових питань ВПО, як-от іпотечне кредитування.

Допомагаємо з пошуком прихистку.

Монітори Львівського офісу допомогли знайти житло для 9 переселенців, які мешкали в гуртожитку релігійної організації. Через скорочення фінансування прихисток закривали. Людям дали 2 тижні, щоб знайти інше житло. Монітор Фонду домовився про безоплатне розміщення людей щонайменше на пів року в іншому місці тимчасового проживання.

Підтримуємо ради ВПО.

У жовтні відбулося перше засідання Ради ВПО при Подільській РДА в Києві. На зборах виступила і моніторка Фонду, яка презентувала можливості допомоги від організації. Після засідання керівництво Ради ВПО відвідало Київський офіс Фонду. Там юристи й монітори проконсультували гостей щодо організаційних питань діяльності Ради, обговорили загальні питання, пов’язані з порушенням прав переселенців і людей, які постраждали внаслідок бойових дій. Також домовилися про спільну роботу й надання допомоги від Фонду.