Дослідження: «Спільноти як ресурс підтримки біженців та шукачів захисту в Україні»

Картографування спільнот є важливим кроком у взаємодії з біженцями та шукачами захисту, що необхідний для планування спілкування, надання інформації та збору зворотного зв’язку. Його мета — отримати змістовніше уявлення про актуальні структури та лідерів спільнот.

БФ «Право на захист» за підтримки Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та його партнерів — «Nееka», «Рокада» й «Десяте квітня» — здійснили перше картографування спільнот біженців, осіб, які потребують додаткового захисту, та шукачів захисту в Україні.

Воно ґрунтується переважно на інформації та аналітиці, отриманій від біженців та шукачів захисту, які мешкають у великих українських містах, як-от Харків, Київ, Львів та Одеса після лютого 2022 року, і які погодилися взяти участь в опитуванні.

Питання необхідності дослідження спільнот стало нагальнішим, оскільки війна в Україні порушила процес комунікації зі значною кількістю біженців та шукачів захисту через їхній виїзд за кордон, або переміщення в межах України, чи через інші обставини.

Це дослідження зосереджено на групах або інших формах колективних структур, які об’єднують біженців та шукачів захисту в Україні. Опитування охоплює не лише громадські організації з офіційним правовим статусом, наприклад, зареєстровані НУО, благодійні організації, релігійні організації чи установи, а й альтернативні форми організації спільнот, зокрема неформальні групи чи групи в соціальних мережах. 

Картографування включає спільноти, які не обов’язково очолюють біженці та шукачі захисту, а які залучають ці категорії осіб і пропонують їм підтримку, а також іншим особам, що мають аналогічне територіальне походження чи аналогічні обставини.

Детальніше ознайомитись з результатами дослідженням можна за посиланням нижче.

Дослідження: «Спільноти як ресурс підтримки біженців та шукачів захисту в Україні»