На жаль, за вашим запитом нічого не знайдено, ви можете пошукати інше ключове слово, або звернутись до нас із вашим запитанням через форму зворотнього зв’язку
БФ “Право на захист” проводить тренінги в громадах, щоб підвищити обізнаність і посилити спроможність інституцій.
Ми провели 18 тренінгів на тему “Гендерно зумовлене насильство: як реагувати і протидіяти”, охопивши 250 учасників з центрів надання соціальних послуг, органів соціального захисту населення, служб у справах дітей та закладів освіти в громадах Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.
В Україні мережа закладів реагування на насильство розвинена по-різному. Десь є доступ до необхідних послуг, а десь цей процес тільки розбудовується. Наші тренерки Ірина Руденко і Наталя Кожем’яка пояснюють, чому це важливо, на прикладах реальних кейсів.
Наші тренінги навчають ідентифікувати прояви насильства, розпізнавати стереотипи, визначати потреби постраждалих, забезпечувати доступ до соціальної та психологічної підтримки й правових послуг, а також правильно спілкуватися з людьми, які пережили насильство. Ми наголошуємо на важливості підходу, орієнтованого на особу, яка пережила насильство, на принципі “не нашкодь”, визначеному міжвідомчими мінімальними стандартами реагування на насильство у надзвичайних ситуаціях.
Психологиня та тренерка БФ “Право на захист” Ірина Руденко.
“До прикладу, не всім відомо, що поліція при виїзді на випадок домашнього насильства має повноваження виносити терміновий заборонний припис, який може убезпечити постраждалу особу на термін до 10 діб. А якщо звернутись до суду, можна отримати обмежувальний припис, який забороняє кривднику наближатися, проживати разом з постраждалою особою і спілкуватися з нею на термін до 6 місяців. За його порушення настає кримінальна відповідальність.”
Присутні ділились власним досвідом та життєвими кейсами. Так, одна з учасниць розповіла про жінку, яка знайшовши прихисток в притулку, боялась виходити на вулицю. А коли була змушена це робити, перевдягалась в чоловіка аби її не впізнали.
Тренерка, координаторка напрямку реагування на гендерно зумовлене насилля БФ “Право на захист” Наталя Кожем’яка
“Я знаю реальні ситуації, коли люди змогли вирватися з насильницьких стосунків, і ці історії надихають. На прикладах них я пояснюю алгоритм дій для тих, хто пережив гендерно зумовлене насильство. Важливо розуміти, що тільки сама людина може приймати рішення, як діяти в її конкретному випадку. Завдання фахівців - поважати гідність і вибір постраждалих людей, та надавати вичерпну інформацію про доступні послуги.”
Безпека, конфіденційність, повага і недискримінація - ключові складові нашого підходу. Продовжуємо нашу роботу, щоб забезпечити всебічну допомогу і підтримку тим, хто цього потребує.