Харківські бізнесмени отримали майже 150 тисяч доларів на розвиток власної справи в межах навчальної програми «Право на бізнес: курс для підприємців» від БФ «Право на захист»

У Харкові завершилась навчальна програма «Право на бізнес: курс для підприємців». Вона призначена для людей, які зараз живуть в Харкові, займаються малим бізнесом або призупинили підприємницьку діяльність через повномасштабне вторгнення, а також для тих, хто саме зараз готується розпочати власну справу. 

Курс націлено на допомогу у відновленні економічної спроможності постраждалого населення. Учасники програми отримали знання від провідних експертів, відвідали тренінги, протягом яких вивчали маркетингові інструменти, основи бухгалтерії, різновиди бізнес-моделей, правила хорошого сервісу та самопрезентації. 

Валерія Секісова, програмна координаторка БФ «Право на захист»

«Практично всі учасники дійшли до кінця курсу. Зараз вони презентують прекрасні бізнес-ідеї. Можливо, не всі вони ідеальні з погляду підприємництва, але вони всі сміливі. Це люди, які тут, у Харкові, започатковуватимуть свій бізнес. І це прекрасний результат 2 місяців нашої спільної роботи»

Навчальна програма тривала з початку березня до середини жовтня. Студенти отримали безоплатні консультації із юристкою, психологинею-коучем і бізнес-консультантом. А також перейняли досвід у запрошених підприємців. 

Підсумком курсу стала презентація бізнес-проєктів, за результатами якого 49 учасників отримали грант у розмірі $3000 на розвиток власної справи. Згодом команда проєкту здійснить моніторинг витрат цих грошей. Всі бенефіціари згідно з договором мають відзвітувати: надати рахунок на придбаний товар або послуги, акт виконаних робіт, фіскальний чек, видаткова накладна.

У межах програми наші учасники: 

  • отримали знання від провідних експертів і підприємців;
  • дізнались, як уникати ризиків у веденні бізнесу;
  • навчились ефективно управляти власними бізнес-фінансами;
  • познайомилися з однодумцями.

Проєкт реалізується БФ «Право на захист» в межах «Програми підтримки економічної стійкості України» за фінансової підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).