Команда Чернівецького офісу БФ «Право на захист» разом із Новодністровською міською радою провела захід «Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості»

Команда Чернівецького офісу БФ «Право на захист» разом із Новодністровською міською радою провела в громаді спільний захід «Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості».

Участь у ньому взяли представники місцевої влади, державних органів, активісти, підприємці й вимушені переселенці, які знайшли прихисток в громаді. Метою заходу було сприяння адаптації та інтеграції ВПО в Новодністровській громаді й створення Дорожньої карти для розроблення Програми інтеграції ВПО.

Загалом від початку повномасштабної війни громада прихистила 6000 переселенців. Близько 1300 наразі мешкають тут. Більшість із них  планують залишитися назавжди. Багато об'єктів нерухомості громади можна переобладнати під житло для ВПО. А місцева влада надзвичайно відкрита й ініціативна та хоче, аби нові мешканці жили повноцінним життям, працювали й відкривали власні бізнеси. У цьому й полягає актуальність заходу.

Спікери БФ «Право на захист», юристи Віталій Карпенко та Вікторія Пономаренко висвітлили тему способів вирішення житлових питань для ВПО, розповіли про нюанси реєстрування бізнесу й особливості створення громадської організації як інструменту реалізації ініціатив спільноти.

«Завдяки відкритості місцевої влади, натхненним спікерам і кропіткій підготовці команди захід вийшов “живим” і дав можливість створити підґрунтя для спільного розвитку. Попереду ще багато роботи, проте впевнений, що Новодністровська громада з усім впорається, а ми зі свого боку завжди готові прийти на допомогу», — коментує юрист БФ «Право на захист» Віталій Карпенко.

А фахівчиня з моніторингу Світлана Зінченко поділилася досвідом започаткування власної справи, отримання грантів і масштабування бізнесу. Моніторка впевнена, що позитивний досвід роботи з ВПО Новодністровської громади потрібно поширювати й на інші області.

 Після дискусійних панелей відбулася стратегічна сесія, на якій робочі групи працювали над Дорожньою картою Програми інтеграції та соціальної адаптації ВПО в Новодністровську громаду на 2024–2025 рр. На другий день заходу результати презентували представникам органів місцевого самоврядування.

Новостворена Дорожня карта містить рекомендації фахівців БФ «Право на захист» і пропозиції членів робочих груп.

«Після проведення заходу ми вже отримали запити на індивідуальні консультації щодо відкриття громадського об'єднання й створення бізнесу. Це свідчить про актуальність розглянутих тем і попит на юридичну допомогу в наступних кроках», — зазначила юристка Фонду Вікторія Пономаренко.

Впевнені, що подальша співпраця буде не менш плідною та позитивно вплине на життя вимушених переселенців у громаді.