Медичні послуги для внутрішньо переміщених осіб без декларації

27 червня 2022

Тисячі вимушених переселенців, віднайшовши прихисток в інших регіонах та населених пунктах, стикаються з питаннями щодо доступу до медичних послуг, не маючи декларації. Зокрема, коли необхідний медичний огляд лікаря, скерування до фахового спеціаліста чи рецепт на ліки, а з доктором, з яким була укладена декларація, на разі немає зв’язку або немає можливості отримати його консультацію.

Саме на такий випадок наші правові аналітики склали пам’ятку «Медичні послуги для внутрішньо переміщених осіб без декларації».

Наголошуємо, що згідно з наказом МОЗ, вимушені переселенці мають право отримати медичну допомогу в будь-якій лікарні, якщо вона може забезпечити відповідне лікування. Усі постачальники медичних послуг зобов'язані надавати медичні послуги всім, хто звертається за місцеперебуванням. І відсутність декларації з лікарем не є для того завадою.

Під час першого звернення до медичного закладу вам можуть запропонувати укласти нову декларацію з надавачем медичних послуг, якщо ви переїхали на нове місце. Ця послуга є безоплатною!

Завантажити пам’ятку ви можете тут:

medychni_poslugy_2023