На Чернігівщині та Сумщині БФ «Право на захист» провів серію тренінгів для працівників соціальних інституцій

7 червня 2024

Із січня до травня цього року БФ «Право на захист» провів серію тренінгів для працівників соціальної сфери Чернігівської та Сумської областей з метою збільшення резильєнтності в межах Майстерні соціальних змін. Загалом наші фахівці провели навчання на п’ять різних тем для 184 учасників із 30 соціальних інституцій.

Тренінг «Робота з сім’ями постраждалих» пройшли 35 представників соціальної сфери. Вони набули загальних компетенцій, як-от здатність до виявлення соціально значущих проблем і чинників досягнення соціального добробуту різних груп населення, надання допомоги й підтримки людям із врахуванням їхніх індивідуальних потреб, вікових відмінностей, гендерних, етнічних та інших особливостей, а також здобули навички екологічного міжособистісного спілкування.

Окремою стала тема «Профілактика професійного вигорання», адже працівники соціальної сфери часто працюють у стресових умовах. 36 учасників мали можливість ознайомитись із сучасними науково-практичними дослідженнями щодо передумов і механізмів розвитку синдромів емоційного та професійного вигорання й технологіями їхньої профілактики. Мета такого навчання: стимулювання до поширення позитивного досвіду профілактики емоційного й професійного вигорання у своїх професійних колах і загалом у громадах.

Під час одноденного тренінгу для 35 спеціалістів соціальної сфери з покращення професійних навичок у щоденній роботі «Ведення груп підтримки» поговорили про інноваційні психологічні технології у процесі організації роботи й ведення груп підтримки.

Тренерка, експертка з питань організації психологічного супроводу населення, членкиня Української спілки психотерапевтів Тетяна Кузьменко:

«Актуальність цієї теми зумовлена зростанням потреби в психологічній підтримці. Такі групи можуть стати цінним ресурсом для людей, які шукають допомоги, дають можливість об'єднатися навколо спільних проблем і працювати над їхнім вирішенням».

Для фахівців, які працюють із дітьми з інвалідністю експерти БФ «Право на захист» провели навчання для покращення навичок із виявлення соціально значущих проблем і факторів досягнення соціального добробуту сім'ї, що виховує дитину з інвалідністю, розуміння природи поведінки, діяльності та вчинків, зокрема в контексті організації заходів раннього втручання. Участь у тренінгу взяли 39 людей. Під час навчання вони здобули навички екологічного міжособистісного спілкування, надання допомоги та підтримки людям з урахуванням їхніх індивідуальних потреб, вікових відмінностей, гендерних, етнічних та інших особливостей.

Останнім, але не менш важливим, був тренінг «Запобігання та протидія гендерно зумовленому насильству»

Тренерка, фахівчиня з навчання з соціальних питань мобільної групи Наталя Власюк:

«У світі, де кожного дня тисячі людей страждають від гендерно зумовленого насильства, запобігання та протидія йому стає нагальною потребою. Наше суспільство не може залишатися байдужим, адже це проблема, яка порушує основні права й гідність людини. Ця тема вимагає від нас не лише свідомості, а й конкретних дій: від удосконалення законодавства й підтримки постраждалих до створення безпечних середовищ та освітніх програм. Запобігання гендерно зумовленому насильству — це моральний і соціальний обов'язок кожного громадянина, оскільки лише разом ми можемо змінити цю приголомшливу реальність нашого часу». 

Учасники під час навчання дізналися не лише про проблему, а й про надання конкретних інструментів і стратегій для запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству в різних соціальних контекстах. Адже ця проблема залишається однією з найбільш актуальних і складних у світі. Участь у тренінгу взяли 35 учасників.

Майстерня соціальних змін — це своєрідний методичний центр із професійної підготовки спеціалістів. У її межах експерти БФ «Право на захист» проводять навчання для органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг тощо, а також дослідження задля визначення потреб людей в соціальних послугах.

Проєкт реалізується БФ «Право на захист» за сприяння AWO International та за фінансової підтримки Aktion Deutschland Hilf та Solidar Suisse. Сприяємо безперервному наданню соціальних послуг в умовах воєнного стану, відключення електроенергії, опалення, інтернету. Надаємо допомогу установам соціального захисту: обладнання (генератори, зарядні пристрої, офісна та побутова техніка, меблі, тощо), проводимо поточні ремонти та оснащення приміщень, оснащуємо заклади автономним живленням (сонячні електростанції), організуємо навчання персоналу, надаємо підтримку та реабілітацію вразливих категорій населення.