Команда БФ «Право на захист» у Харківській області розпочала серію тренінгів «Школа захисту особистих кордонів»

16 серпня 2024

Один із способів попередження гендерно зумовленого насильства - увага до своїх кордонів. Це уявлення про те, що людині підходить, а що ні. Це уміння говорити про свої потреби, говорити «ні», приймати себе такими, які ми є, давати тобі право вибору, право на власну думку.

Команда БФ «Право на захист» у Харківській області запроваджує серію тренінгів Школи захисту особистих кордонів у рамках проєкту «Психосоціальна підтримка дітей та дорослих, які постраждали від конфлікту у Харківській області». Говоритимемо тут про способи захисту від насильства, що таке асертивність і чому важливо не толерувати насильство.

Відкриття Школи відбулось 10 серпня у Харкові. Сертифіковані тренерки Наталія Веселовська та Вікторія Вольська провели тренінг за методикою WenDo. WenDo — це комплексний підхід, на меті якого є надання жінкам і дівчатам впевненості у собі, уміння протистояти та стримувати приховані й прямі форми гендерного насильства в різноманітних контекстах/ситуаціях.

Ця течія виникла в 60х роках ХХ ст. в Канадіі, коли жінкам доводилось об'єднувати зусилля для самозахисту. Наразі в Україні лише 20 сертифікованих тренерок WenDo. Методика містить елементи захисту прав жінок.

Також під час відкриття говорили про можливості БФ «Право на захист» надавати психологічну, соціальну, юридичну підтримку особам, які постраждали від насильства. Для учасниць експертка, тренерка БФ «Право на захист» Наталя Кожем’яка презентувала брошуру «Як реагувати і протидіяти гендерно зумовленому насильству?», яка містить контактні дані і алгоритм дій у випадку насильства. Завантажити її можна за наступним посиланням.

ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНЕ НАСИЛЬСТВО: як розпізнати й куди звернутися по допомогу?

— Ми поширимо брошури серед колежанок…
— Я візьму для нашого хабу.

Ці слова свідчать про турботу про інших. Про комунікацію щодо допомоги постраждалим від насильства в суспільстві. Про усвідомлення важливості поширення цієї інформації і головне - про роль кожного й кожної з нас у цьому процесі.

Отже, коли разом зібрались соцпрацівниці, менеджерки, тренерки, інструкторки тактичної медицини, вони утворили своєрідне коло підтримки.

Один із коментарів другого дня навчання

Ми так натхненно навчались, що забули сфотографуватись...

Так минули три дні. Який вплив вони мали?

«Я це зробила!»,- пише Наталя, яка розбила дощечку, до якої довго придивлялась зі страхом «не змогти». Але змогла! Значить, сил вистачить і на інші дива!

Дівчата - сильні і впевнені, не терплять насильство, знають, як його подолати, вчаться асертивності, відстоювати власні кордони, не порушуючи кордонів інших. Життя одне. Ми варті того, щоб проживати його щасливими.

Анастасія, учасниця тренінгу

Дуже багато корисної інформації. Тренінг мотивує до впровадження рівних прав і можливостей у громаді. Сподобалось те, що ми працювали не у форматі лекції, а швидше це були тренінг у форматі діалогу, де ми мали змогу висловлювати свої думки і ділитися емоціями з іншими учасницями заходу. Дякую Вам за організацію такого потрібного заходу!

Олеся Удальцова, менеджерка проєкту

Це тренінг, який надає прикладні знання та навички. Спочатку деякі вправи можуть здаватися страшними або викликати сором, але потім приходить розуміння, що в реальному житті ми можемо зіткнутися з подібними ситуаціями, і ці навички можуть врятувати наше життя.

Захід організовано БФ «Право на захист» в рамках проєкту, реалізованого у партнерстві з НУО «Action Against Hunger» (ACF)