Шлях до отримання документів. Історія Азата

17 червня 2024

Азат* покинув Таджикистан* у 2000 році. Йому довелось поїхати зі своєї батьківщини. Адже його як члена релігійної партії переслідувала влада його країни та рф за релігійні та політичні погляди. Тоді чоловік жив у кількох різних країнах, та врешті приїхав шукати захисту до України й залишився тут.

Азат має дружину з Казахстану*, яка належить до тієї самої партії, і є шукачкою захисту в Україні. Вони перебувають в релігійному ісламському шлюбі й виховують разом чотирьох дітей.

У червні 2016 року Азат за підтримки юристів напряму допомоги біженцям та шукачам захисту БФ «Право на захист» подав заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Отримати такий довгоочікуваний документ — посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, йому вдалося лише через 7 років.

Азат пояснює: 

«На відміну від мене, моя дружина і наші діти ще не отримали захисту від України. Ця процедура достатньо важка й багаторівнева. Заява моєї дружини розглядається окремо. На жаль, вона має попередню відмову від міграційної служби, адвокат Фонду вже оскаржує її в суді. Тож доля нашої родини зараз залежить також від цього рішення».

Чоловік має освіту й досвід у будівельній справі, мріє розпочати власний бізнес, а саме — будівництво модульних будинків. Для цього разом з іншими членами спільноти Азат пройшов бізнес-курс, який організував БФ «Право на захист» за підтримки УВКБ ООН. Там він дізнався про складання фінансового, виробничого й організаційного планів, а також підготував бізнес-план для реалізації власної ідеї. 

Азат розповідає:

«В умовах, коли мільйони українців втратили дім через війну та потребують даху над головою, такі технології як модульне будівництво дуже актуальні. Хочеться вірити, що мій досвід та зусилля допоможуть людям, які, як і я, потребують нового дому».

*Ім'я та країни походження героїв цієї історії змінені