«Сценарії для шукачів захисту та біженців, які втекли з України, по завершенню дії Директиви про тимчасовий захист». БФ «Право на захист» презентував аналіз, підготовлений спільно з HIAS

23 січня Європейська Рада у справах біженців та вигнанців (ECRE) провела онлайн-засідання робочої групи на тему «Відповідь ЄС на вимушене переміщення з України». Участь у ньому взяв також БФ «Право на захист».

Під час заходу старший правовий аналітик напряму правової допомоги біженцям та шукачам захисту Фонду Микола Білоусов презентував аналіз, підготовлений БФ «Право на захист» спільно з HIAS: «Сценарії для шукачів захисту та біженців, які втекли з України, по завершенню дії Директиви про тимчасовий захист».

Важливим сьогодні лишається питання того, що буде після закінчення тимчасового захисту в ЄС для людей, що вимушені були залишити Україну через війну. Адже серед них є не тільки громадяни України, а й іноземці, що отримали в Україні статус біженця, і люди, які зверталися за захистом в Україні.

Аналітик напряму правової допомоги біженцям та шукачам захисту Фонду Микола Білоусов:

«Біженці та шукачі захисту в ЄС мають бути захищені після закінчення тимчасового захисту. В іншому випадку, вони будуть змушені повернутися в небезпечну для них країну походження або ж залишаться недокументований. Найкращим варіантом з-поміж проаналізованих можна буде вважати той, який забезпечить надання прав, гарантованих тимчасовим захистом, і запропонує довготривалу повноцінну інтеграцію. Наразі європейські експерти активно працюють над такими варіантами, і ми раді, що наш внесок є затребуваним».

До слова, з початку повномасштабного вторгнення БФ «Право на захист» досліджував ситуацію біженців та шукачів захисту, які виїхали з України в ЄС. Зокрема наші фахівці консультували цих людей, аналізували практику країн ЄС й пропонували органам влади ЄС та країн, що приймають, найкращі рішення для цієї категорії осіб. Тож коли йдеться про шляхи виходу з тимчасового захисту, Фонд також не залишається осторонь.

Будь ласка, перейдіть за посиланням нижче, щоб ознайомитися з аналізом «Сценарії для шукачів захисту та біженців, які втекли з України, по завершенню дії Директиви про тимчасовий захист» англійською.

Завантажити аналіз