У Турбівській селищній ТГ пройшов Форум можливостей «Робота без обмежень: підтримка ВПО на Вінниччині»

1 жовтня 2024

У Турбівській селищній територіальній громаді відбувся Форум можливостей «Робота без обмежень: підтримка ВПО на Вінниччині», організований Вінницьким регіональним офісом Благодійного фонду «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН).

З вітальними словами виступили Наталія Шевченко, керівниця офісу в регіоні, Валерія Секісова, координаторка програми «Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності ВПО та постраждалого населення», та Ігор Соць, голова Турбівської селищної ради.

Наталія Шевченко, регіональна керівниця Вінницької команди БФ «Право на захист»

«Ми знаємо, що Вінниччина прийняла велику кількість ВПО, і для переселенців постало питання адаптації на новому місці проживання. Одним із головних чинників цього є інтеграція в місцевий ринок праці й соціалізація в громаді»

Валерія Секісова, координаторка програми «Розвиток практичних навичок та підвищення економічної включеності ВПО та постраждалого населення»

«Наша програма працює в напрямі кар’єрного супроводу, працевлаштуванні на новому місці. У Вінниці й Харкові ми маємо кар’єрних консультантів, які працюють з внутрішньо переміщеними особами, які шукають роботу. Ми допомагаємо складати резюме, адаптуватись під запит нового ринку праці, зрозуміти, де можна перенавчитись. Я дуже пишаюсь нашими колегами, які не просто дають консультації, а буквально ведуть за руку» 

 Ігор Соць, голова Турбівської селищної ради

«Офіційно у нас було зареєстровано близько 2 500 ВПО з початку повномасштабного вторгнення. Але можу сказати, що їх було набагато більше, ми навіть не встигали їх рахувати. Ми впорались із цим викликом. Я думаю, ті переміщені особи, які залишились у нас у громаді відчувають нашу підтримку. Ми докладаємо до цього максимум зусиль. Зараз їх близько 380 осіб»

Програму Форуму відкрили кар’єрні консультантки Інна Лапчевська й Тетяна Швець, які розповіли про послугу «Кар'єрні можливості для ВПО на Вінниччині» за підтримки партнерів УВКБ ООН. 

Форум був поділений на три тематичні панелі, у яких взяли участь представники влади, центрів зайнятості, роботодавці, ВПО, Ради ВПО й громадські організації, що займаються працевлаштуванням та економічною безпекою ВПО та постраждалого населення.

  1. Тематична панель «Відновлення кар’єри: Вінницька область для ВПО. Виклики та тенденції у працевлаштуванні, обмін досвідом».
  2. Тематична панель «Працевлаштування як процес інтеграції в громади Вінниччини».
  3. Тематична панель «Виклики у працевлаштуванні, перезавантаження, власний досвід адаптації до нових умов життя».

Наприкінці заходу учасники мали можливість взяти участь у нетворкінгу, де отримали інформацію про роботу партнерів БФ «Право на захист» у сфері допомоги в працевлаштуванні ВПО. У межах Форуму була представлена інформація про можливості працевлаштування, програми перенавчання та перекваліфікації, державну допомогу й підтримку з боку неурядових організацій.

Цю інформацію потрібно доносити до якомога більшої кількості людей, адже одним із перших викликів є доступ до інформації та налагодження комунікації. Завдяки цьому Форуму переселенці отримали нові знання, зв’язки й можливості для адаптації в нових умовах.

Якщо ви перебуваєте на Вінниччині й маєте проблеми з працевлаштуванням, будь ласка, звертайтеся до консультантів БФ «Право на захист».