Юридичний форум “Захист прав ВПО: виклики та горизонти” пройшов у Києві

Ми провели масштабний юридичний форум “Захист прав ВПО: виклики та горизонти”, який об'єднав колег з напрямів правової допомоги та адвокації БФ “Право на захист”.

Олександр Галкін, Президент Фонду, привітав велику команду юристів, адвокатів, фахівців з адвокації та наголосив, що Фонд починав свою діяльність саме як правозахисна організація.Про роль юридичної допомоги в гуманітарному реагуванні розказали Олександра Маковська, заступниця координатора кластеру захисту та Лідія Кузьменко, радниця з правових питань УВКБ ООН в Україні.На форум також завітала Ольга Алтуніна, представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, яка відповіла на питання юристів “з полів”.

Віталій Чорненький, координатор програми юридичної допомоги БФ “Право на захист” звернув увагу, що такий дводенний форум - унікальна платформа для обговорення нагальних проблем та стратегії в захисті прав ВПО:

Віталій Чорненький, координатор програми юридичної допомоги БФ “Право на захист” 

Захід спрямований на обговорення викликів, з якими стикаються ВПО, і на визначення перспектив розвитку правової підтримки, сприяючи побудові справедливішого та безпечного суспільства для внутрішньо переміщених осіб.

Про судовий захист прав ВПО говорили під час першої панельної дискусії, участь в якій взяли Оксана Грищук, суддя Конституційного Суду України, Альберт Єзеров, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Дмитро Гудима та Сергій Мартєв, судді Великої Палати Верховного Суду. А під час другої панельної дискусії присутні обговорили топ-теми у правовому захисті ВПО, актуальні в 2023-му.

Анна Кубанова, адвокатка з питань ГЗН БФ “Право на захист” розказала про справи, повʼязані з гендерно-зумовленим насильством: як ідентифіковувати і як працювати з бенефіціарами, а Марина Ус, керівниця напряму адвокації захисту дітей Фонду, підіймала тему захисту прав дітей в умовах реформування системи інституційного догляду та у перспективі повоєнного відновлення.Форум завершився промовою програмної директорки Фонду Надії Ковальчук. 

Юридичний форум “Захист прав ВПО: виклики та горизонти” пройшов за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні.