Побиття, пограбування та подальша втрата пам’яті після спроби отримати чесно зароблену пенсію. Історія Анатолія Івановича

14 січня 2022

Виїхати за пенсією з Донецька, стати жертвою грабіжників, втратити пам’ять, всі документи і гроші - стільки випробувань випало на долю 71-річного переселенця Анатолія Івановича за останні два місяці. Чоловіка врятувала небайдужість знайомого водія, який звернувся до благодійного фонду “Право на захист” по допомогу.

У листопаді минулого року Анатолій Іванович виїхав з Горлівки (НПУТ) до міста Бахмут Донецької області для оформлення пенсійної картки в Ощадбанку. Заплановане йому вдалося, і можна вже було їхати додому, та на 71-річного чоловіка вчинили напад, жорстоко побили, вкрали паспорт, пенсійне посвідчення та гроші.

Постраждалого доправили до лікарні, де у нього виявили порушення пам’яті внаслідок перенесених травм. Силами медичної установи пацієнта доправили до психіатричної лікарні міста Краматорськ для проходження лікування та реабілітації після нападу.

Зниклого пенсіонера відшукав знайомий водій Олександр, який віз його до Бахмуту з Горлівки (НПУТ). Стало зрозумілим, що повернутися до рідного міста чоловік не зможе без документів. Небайдужий Олександр звернувся до Благодійного фонду “Право на захист” задля поновлення пенсійного посвідчення Анатолія Івановича, розблокування його банківської картки та поновлення виплати пенсії.

Юристи Слов'янського регіонального офісу Благодійного фонду Міхєй Валерій та Катерина Гончар взялися за справу пенсіонера. 

Крім того, завдяки підтримці Агенції у справах біженців ООН Анатолію Івановичу була надана індивідуальна матеріальна допомога на придбання необхідних медикаментів, одежі, продуктів харчування та на витрати, пов’язані з оформленням документів. У новорічні свята чоловік не лишився наодинці зі своєю бідою.

Під час  розмови з Олександром ми встановили, що на НПУТ у Горлівці, за місцем постійного проживання Анатолія Івановича, є оригінали певних документів, які можуть стати первинними доказами для оформлення паспорту. Їх необхідно надати органам ДМС. Крім того, чоловік має двох дітей: доньку та сина. Але син відмовився приїжджати для проходження ідентифікації батька, а з дочкою, на жаль, взагалі втрачено зв’язок. Відомо лише, що вона проживає на території Криму,

Наступного візиту перевізник Олександр разом із знайомою постраждалого привезли документи Анатолія Івановича та віддали під розписку юристам Благодійного фонду. Подруга постраждалого також зазначила, що  особу можуть підтвердити дві жінки, одна з яких проживає у місті Черкаси, а інша - у місті Світловодськ.

Завдяки тісній співпраці юристів Слов'янського офісу БФ “Право на захист” із Державною міграційною службою Донецької області та Слов'янським відділом міграційної служби вдалося провести віддалену ідентифікацію особи Анатолія Івановича.

Після цього юристи фонду сформували повний пакет документів та направили його для подальшої підготовки паспорта громадянина України.

І ми раді повідомити, що вчора Анатолій Іванович отримав довгоочікуваний документ та розпочав процедуру оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон! Ми бажаємо йому міцного здоров’я та витримки! Нехай усі перешкоди та нещастя лишаться у минулому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: