Зробити пожертву
Укр / EngОпис проєкту

Проєкт «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам» впроваджується за підтримки УВКБ ООН із 2016 року. У межах проєкту наша команда виявляє порушення прав людини внутрішньо переміщених осіб, а також інших груп населення, постраждалого внаслідок конфлікту на сході України. Спеціалісти проєкту надають правові, інформаційні й соціальні консультації та допомогу. На основі зібраної нами інформації про системні порушення здійснюються адвокаційні заходи, спрямовані на вдосконалення законодавства та правозастосовної практики.

Попередні результати проєкту

Лише у 2019 році спеціалісти проєкту надали юридичні консультації більш як 18 тисячам людей і майже 28 тисяч людей отримали соціально-інформаційні консультації. Наша юридична команда вела 2000 судових справ. Офіси проєкту працюють у Харкові, Сєвєродонецьку, Слов’янську, Бахмуті, Маріуполі, Кураховому, Дніпрі, Запоріжжі. Спеціалісти проєкту також працюють на всіх п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ).

Новини проєкту Новини проєкту

ЗВІТ: “Опитування громадян про умови перетину КПВВ та МПП”. Грудень …

Пропонуємо до вашої уваги звіт про умови перетину КПВВ та МПП за грудень 2021 року, підготовлений…

Побиття, пограбування та подальша втрата пам’яті після спроби отримати чесно зар…

Виїхати за пенсією з Донецька, стати жертвою грабіжників, втратити пам’ять, всі документи і гроші – стільки…

Соціальні послуги та добробут. Як Фонд допомагає визначати потреби населення гро…

Вже тривалий час ми підтримуємо громади на лінії розмежування. Так, вчора наші колеги – регіональний юрист…

Пільгові кредити для будівництва (реконструкції) та придбання житла з коштів ста…

23 грудня 2021 року Урядом було внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті…

То ж ким контролюються медзаклади на лінії розмежування? Розбиралися спеціалісти…

Ми вже писали про те, що в новостворених громадах, унаслідок збройної агресії Російської Федерації та децентралізаційних…

Перетин лінії розмежування. Огляд та результати опитування на КПВВ та МПП. Листо…

Пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт «Перетин лінії розмежування» за листопад 2021 року, підготовлений БФ «Право…

Зруйноване житло: нові правила надання грошової компенсації

09 грудня 2021 р. Урядом було внесено зміни [1] до Порядку надання та визначення розміру грошової…

Звіт: Реалізація програми «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядув…

Пропонуємо до Вашої уваги звіт про програму «Правова підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування», яка реалізується…

Розвиток громад – розвиток України. Як Фонд допомагає ОТГ та ВЦА вздовж лінії ро…

Не зважаючи на воєнні дії на Донбасі, з деякими відмінностями там, на підконтрольних територіях України, так…

 • Корисніматеріали
 • Контактипроєкту
 • Порадиюристів
Внутрішньо переміщені особи

Що потрібно для перетину лінії розмежування з дітьми до 16 років?

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій?

Перевезення товарів через лінію розмежування. Що можна?

#Покажиблизьким : Правила перетину КПВВ

Перепустки для перетину лінії зіткнення стали безстроковими. Що це означає та як їх оформити?

 • За загальним правилом треба діяти невідкладно та терміново звернутися до роботодавця за останнім місцем роботи. У цьому випадку працівнику видається нова трудова книжку або вкладиш до неї з написом “Дублікат”. У дублікаті зазначається інформація про загальний стаж роботи працівника та дані про виконувану роботу за останній період.


  Однак як бути, якщо трудова книжка була не загублена, а залишилася у роботодавця на тимчасово окупованій території? У цьому випадку оформити дублікат трудової книжки можна за новим місцем проживання на підставі заяви та листа з Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення АТО на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.


  При цьому варто пам’ятати, що стаж, отриманий з 2004 року (у деяких випадках з 1998 року), можна підтвердити даними з ПФУ за допомогою довідки ОК-5. Для підтвердження стажу за період до 2004 року, зокрема, у разі звернення за призначенням пенсії за відсутності трудової книжки треба буде надати довідки, накази з підприємств, організацій, де Ви працювали, інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

 • Для оформлення Вам потрібно звернутись до управління ПФУ за місцем проживання з відповідною заявою. Із собою потрібно мати: дві фотографії 30х25 мм, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, довідку про взяття на облік ВПО (для переселенців).


  За неповнолітніх і недієздатних одержувачів пенсій документи подають законні представники, опікуни, піклувальники (їм із собою треба взяти документи, які підтверджують їхній статус, паспорт і ідентифікаційний код).


  ЕПП безкоштовно виготовляє АТ “Ощадбанк” протягом 30 робочих днів. Забрати його разом з інструкцією можна в обраному відділенні банку.

 • Вам необхідно виконати наступні кроки:
  1. Звернутися до управління Пенсійного фонду, в якому Ви перебуваєте на обліку як отримувач пенсії, із письмовим запитом, щодо причин невиплати заборгованості з моменту поновлення пенсії.
  2. Направити вказаний письмовий запит до органу ПФУ поштою цінним листом із повідомленням про вручення або особисто подати в канцелярію/приймальню органу ПФУ (з отриманням відмітки про прийняття на другому примірнику).
  3. Звернутися до юриста за наданням правової допомоги щодо звернення до суду.


  При собі необхідно мати копії та оригінали документів:
  – паспорт;
  – ідентифікаційний код;
  – довідка про взяття на облік ВПО;
  – пенсійне посвідчення;
  – відповідь з управління Пенсійного фонду щодо підстав несплати заборгованості з часу припинення пенсійних виплат.


  Юрист підпише з Вами “Угоду про надання правової (юридичної) допомоги” та прийме всі зазначені вище документі до роботи та підготовки справи до подачі до суду. Для звернення до суду необхідно сплатити судовий збір.