БФ «Право на захист» провів у Львові зустріч очільників спільнот біженців та шукачів захисту

1 березня 2024

БФ «Право на захист» 27–28 лютого організував у Львові зустріч лідерів спільнот біженців та шукачів захисту в Україні. Її мета — знайомство очільників між собою, налагодження співпраці й обмін досвідом.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року фахівці БФ «Право на захист» картографували спільноти біженців в Україні й зробили висновок, що їх треба підтримувати та розвивати. 

Під час заходу учасники презентували свої спільноти й розповідали про свою діяльність в Україні. Усі вони ділилися досвідом допомоги населенню України під час війни та інтеграції в українське суспільство. Спільноти також працюють над тим, аби познайомити українців зі своїми культурами, традиціями, звичаями, знайти те, що об’єднує нас усіх, а також — що робить унікальними.

Зокрема лідер Африканської ради в Україні — ГО, яку заснували вихідці з країн Африки, афроукраїнці й небайдужі українці, Ісса Садіо Діалло, поділився інформацією про ініціативи, які реалізує ця спільнота в Україні. Це літературні вечори з читанням віршів Тараса Шевченка, виставки африканського мистецтва, майстер-класи та інтерактиви. Такі заходи покликані познайомити українців з культурою Африки, знайти спільне й поговорити про толерантність.

Також присутні на зустрічі лідери розповіли про активну участь в житті України, про свій досвід волонтерства. Усі вони не залишаються осторонь проблем людей, допомагаючи не лише своїм землякам, а й усім тим, хто цього потребує, незалежно від релігії, національності, політичних поглядів. До прикладу, лідерка ГО «Ліга мусульманок України» Айша Іса розповіла про активну підтримку ВПО, роздачу продуктових наборів тим, хто цього потребує, та всіляку підтримку нужденних.

Керівниця напряму допомоги біженцям та шукачам захисту БФ «Право на захист» Світлана Бутенко:

«Нам вдалося створити атмосферу тепла й затишку на заході. Кожен хотів поділитися своїми історіями та дізнатися про інструменти, механізми, які застосовують інші спільноти. Це і було основною метою. Ми відчули, що лідери спільнот настільки досвічені й освічені люди, що найбільш корисним буде саме обмін цим досвідом. На заході була і командна робота. За результатами брейншторму ми виявили, яких навичок, знань ще потребують лідери спільнот, і будемо працювати в цьому напрямі для них. Наприклад, говорили про ораторське мистецтво, адвокацію, вигорання волонтерів».