Історії біженців, які знайшли другий дім в Україні

19 червня 2024

Попри війну, в Україні живуть біженці та шукачі захисту — люди, які ще до повномасштабного вторгнення приїхали сюди в пошуках безпеки. Вони змушені були покинути рідні домівки через війни, переслідування у своїх країнах.

Життя таких людей — це постійні виклики. Тут вони самі мусять облаштувати життя з нуля. Зробити це без документів дуже складно, а процес отримання посвідчення біженця в Україні часто триває роками. Хоча такий довгоочікуваний документ не завжди гарантує, що вони отримують доступ до всіх послуг, які для пересічних українців є звичними й життєво необхідними.

Наперекір проблемам і труднощам біженці та шукачі захисту потроху інтегруються в українське суспільство. Тут вони знаходять друзів, однодумців і врешті залишаються саме в Україні. 

20 червня — Всесвітній день біженців. До цієї дати ми зібрали кілька історій людей, які, на жаль, мусили покинути свої рідні країни, шукати прихистку. Для них Україна стала другим домом.

Ільгар

Ільгар приїхав до України з Азербайджану. Чоловік працював у нафтопереробній галузі й будував своє життя в рідній країні. Однак через підтримку опозиційної партії його почали переслідувати, тому він був змушений поїхати. Так він опинився в Харкові та не покинув місто навіть під час війни. У найважчі часи він вирішив допомагати українцям усім, чим може: волонтерив, збирав гуманітарну допомогу. Він навіть почав знімати відео, у яких розповідає правду про війну в Україні азербайджанцям.

Дізнатися більше

Нашва

Нашва народилась в Іраку. Ще з дитинства вона добре знала, що таке війна. Коли її доньці було всього вісім місяців, її чоловік загинув. Намагаючись облаштувати нове життя й знайти безпечне місце, жінка переїхала до Сирії. Там вдруге вийшла заміж і народила сина. Однак і звідти їй разом з родиною довелось поїхати. Так, Нашва опинилися в Україні. Тут вона живе вже понад 10 років і бачить своє майбутнє саме в нашій країні.

Дізнатися більше

Азат

Азат покинув Таджикистан у 2000 році. Йому довелось поїхати зі своєї батьківщини разом із дружиною та дітьми. Адже його як члена релігійної партії переслідувала влада його країни та рф за релігійні та політичні погляди. Тоді чоловік жив у кількох різних державах. Однак врешті приїхав шукати захисту до України й залишився тут. Зараз для нього, його дружини й чотирьох дітей наша країна стала другим домом, вони облаштовують тут своє життя. Азат мріє започаткувати власний бізнес і робить все для того, аби це бажання стало реальністю.

Дізнатися більше