У Києві стартував навчальний курс для осіб без громадянства

13 листопада 2023

У суботу, 11 листопада, стартував навчальний курс для підтримки осіб без громадянства в Київській області. До нього долучилися 8 учасників. 

Раніше ми вже розповідали, що плануємо запустити «Базовий курс соціальної, правової та цифрової грамотності для осіб без громадянства у Київській області». Завдяки навчанню учасники дізнаються більше про свої права, як їх реалізовувати, адже й досі чимало працівників офіційних структур, державних установ не знають хто такі ОБГ і про їхній статус.

керівниця напряму правової допомоги особам без громадянства Софія Кордонець

Упродовж шести років ми працюємо над документуванням осіб без громадянства. Однак такий курс для них організовуємо вперше. За його допомогою учасники дізнаються більше про свої права та як їх реалізовувати.

Курс для осіб без громадянства проходитиме щосуботи впродовж 10 тижнів. У перший день навчання учасники працювали з психологинею Оксаною Гомель. Під час заняття вони змогли поділитися власними страхами, проблемами й отримати підтримку. Також фахівчиня провела для них навчання з розвитку м’яких навичок — налагодження зв’язку з партнером, презентування себе й інших.

Тренерка Наталія Войтенко розповіла про те, як цифрові можливості можуть полегшити життя, якщо ними користуватися правильно й безпечно. Окрім того, під час заняття учасники налаштовували планшети, якими їх забезпечив БФ «Право на Захист».

Також тренерка та юристка проєкту Анастасія Соловйова провела заняття з юридичної грамотності. Учасники ознайомилися з визначенням статусу особи без громадянства й етапами його набуття, поговорили про важливість правильного заповнення документів. Окрім того, вони поділилися власними проблемами, які хотіли б вирішити за допомогою нашого курсу.

проєктна менеджерка БФ «Право на захист» Людмила Бован

Ми віримо, що цей курс змінить життя людей без громадянства на краще, допоможе відчути себе впевнено під час реалізації своїх прав і стане поштовхом до розв'язання проблеми безгромадянства.

Проєкт реалізується за підтримки Фонду Julia Taft при Посольстві США.